Rekrutacja Cennik Kontakt Dokumenty Dlaczego my?


Aktualności
Komunikaty
Archiwa
Foto - archiwum
O Akademii
Kadra
Co nas wyróżnia Nowość
Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia programowe
Zajęcia dodatkowe
Plan dnia Smyka
Jadłospis
Strefa Rodzica Nowość
Oczytani
Teatr Rodziców
Przedszkole pod chmurką
PolecamyWydarzenia

PLUSZAK ZA ZASTRZYK
(04-12-2014)
Kochani, przypominam o naszej akcji mikołajkowej - PLUSZAK ZA ZASTRZYK - jutro ostatni dzień przynoszenia do naszych Akademii malutkich i koniecznie nowych maskotek dla dzieci z oddziału onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Jutro wysyłamy paczkę!!! Bardzo dziękuję tym, którzy już przynieśli maskotki:-)
Dodane przez: dyrektorKuchenne rewolucje Smyków listopad 2014
(25-11-2014)
Dnia 21 listopada w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia w ramach „Kuchennych rewolucji”. Tym razem szefowie kuchni - Tygryski Pszczółki oraz Smerfy zaserwowały nam przepyszne pieczone ziemniaczki, które najpierw przy niewielkiej pomocy Cioć obrały, a następnie ugotowane samodzielnie pokroiły i posypały specjalną  przyprawą do pieczonych ziemniaczków. Nasi  Wspaniali Kucharze i tym razem nas nie zawiedli J. Pieczone ziemniaczki były bardzo smaczne i z apetytem zjedliśmy je na podwieczorek.
 
Dodane przez: Justyna OlczakKuchenne rewolucje Smyków wrzesień 2014
(03-10-2014)
Dnia 30 września w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia w ramach „Kuchennych rewolucji Smyków”.   Smerfy, Pszczółki i Tygryski wcieliły się w rolę znakomitych kucharzy, których zadaniem było przygotowanie surówek z jesiennych darów sadu i ogrodu. Okazało się, że nasze Smyki bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem – surówki wyszły przepyszne. Ze smakiem zjedliśmy je na podwieczorek.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Justyna OlczakWizyta w bibliotece wrzesień 2014
(01-10-2014)
W piątek 26 września Brykające Tygryski, Pracowite Pszczółki i Ciekawskie Smerfy wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Było to nasze pierwsze wyjście do biblioteki w tym roku szkolnym. Jego głównym celem było nawiązanie współpracy i umówienie się na zajęcia biblioteczne na następny miesiąc. Ciocie  założyły również specjalne grupowe karty, dzięki którym będziemy mogli wypożyczać książki do czytania w przedszkolu. W trakcie naszego pobytu nie tylko zwiedziliśmy bibliotekę, która zachwyciła nas wielkością zbiorów ale także mogliśmy pobawić się w kąciku dla najmłodszych czytelników. Wszystkim bardzo podobało się w bibliotece  - zgodnie stwierdziliśmy, że często będziemy tu przychodzić.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Edyta KalinowskaPierwszy Dzień Jesieni 23.09.2014r
(01-10-2014)
W dniu 23 września, jak co roku, nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień.
Już od samego rana wszyscy wiedzieliśmy, że dziś rozpoczyna się kalendarzowa jesień i to był główny temat naszych zajęć. Cały dzień Smyki wypatrywały, czy gdzieś po ulicach koło naszego przedszkola nie spaceruje czasami Pani Jesień. Wypatrywaliśmy jej wytrwale ale nigdzie jej nie było. Aż tu nagle po zjedzeniu obiadu usłyszeliśmy szelest liści i pukanie do okna. Była to właśnie Pani Jesień, pięknie ubrana w jesienne liście z koszem pełnym jesiennych darów. Zaprosiliśmy ją do sali, by opowiedziała nam jaką drogę przebyła, aby dotrzeć do naszego przedszkola.
Pokazała też nam i odpowiedziała o tym, co przyniosła w swoim koszu.
Smyki zadawały mnóstwo pytań. Każdy mógł opowiedzieć o darach, które są w sadach, lesie i ogrodzie. Chętnych nie brakowało również na jesienne zagadki, które zadawała.
Największą uwagę Smyków przykuła jesienna fryzura Pani Jesieni z mnóstwem kolorowych liści. Na pożegnanie Smyki zaśpiewały piosenkę specjalnie dla Pani Jesieni, która obiecała, że jak tylko poprawi się pogoda to zabierze nas na spacer do jesiennego parku. Na spacer wybraliśmy się już następnego dnia kiedy tylko wyszło słońce i zawitała do nas prawdziwa piękna polska jesień.
Po wizycie Pani Jesieni pozostał nam piękny kolorowy krajobraz za oknami.
 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaPierwszy dzień Jesieni
(26-09-2014)
W dniu 23 września, jak co roku, nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień.
Już od samego rana wszyscy wiedzieliśmy, że dziś rozpoczyna się kalendarzowa jesień i to był główny temat naszych zajęć. Cały dzień Smyki wypatrywały, czy gdzieś po ulicach koło naszego przedszkola nie spaceruje czasami Pani Jesień. Wypatrywaliśmy jej wytrwale ale nigdzie jej nie było. Aż tu nagle po zjedzeniu obiadu usłyszeliśmy szelest liści i pukanie do okna. Była to właśnie Pani Jesień, pięknie ubrana w jesienne liście z koszem pełnym jesiennych darów. Zaprosiliśmy ją do sali, by opowiedziała nam jaką drogę przebyła, aby dotrzeć do naszego przedszkola.
Pokazała też nam i odpowiedziała o tym, co przyniosła w swoim koszu.
Smyki zadawały mnóstwo pytań. Każdy mógł opowiedzieć o darach, które są w sadach, lesie i ogrodzie. Chętnych nie brakowało również na jesienne zagadki, które zadawałasmiley
Najwiekszą uwagę Smyków przykuła jesienna fryzura Pani Jesieni z mnóstwem kolorowych liści. Na pożegnanie Smyki zaśpiewały piosenkę specjalnie dla Pani Jesieni, która obiecała, że jak tylko poprawi się pogoda to zabierze nas na spacer do jesiennego parku. Na spacer wybraliśmy się już następnego dnia kiedy tylko wyszło słońce i zawitała do nas prawdziwa piękna polska jesień.
Po wizycie Pani Jesieni pozostał nam piękny kolorowy krajobraz za oknami.
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaDzień Przedszkolaka 2014
(25-09-2014)
W naszym przedszkolu pamiętaliśmy o uczczeniu „Dnia Przedszkolaka”. Była to akurat sobota (20.09), dlatego obchody zaczęliśmy dopiero po weekendzie. Deszcz trochę popsuł nasze plany, ale jak tylko wyszło słońce przystąpiliśmy do ich realizacji. Głównym punktem był bowiem korowód ulicami Sochaczewa. Przed południem wszystkie grupy wraz z nauczycielkami otrzymały kolorowe  baloniki i w doskonałych humorach wyruszyły z przedszkola, śpiewając piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Dotarliśmy aż na Plac Kościuszki, gdzie wesoło się wspólnie bawiliśmy, recytowaliśmy wierszyki i śpiewaliśmy. Po powrocie wszystkie Smyki  zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki m.in.  rzucały piłeczkami do kosza, chodziły z krążkiem na głowie, zmagały się z balonami itp., itd.. Radość, uśmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Następnie zmęczone ale szczęśliwe przedszkolaki obejrzały film rysunkowy pt. „Urodziny krecika”.  
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Tomecka, Edyta KalinowskaKonkurs plastyczny Moja ulubiona postać z bajki
(25-09-2014)
W dniu 05 września tj.  piątek  odbył się  dla wszystkich przedszkolaków z „ Akademii Smyka” wewnętrzny  konkurs plastyczny pt.” Moja ulubiona postać z bajki”. W konkursie wzięły udział dzieci z grup: Ciekawskie Smerfy, Pracowite Pszczółki i Brykające Tygrysy.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci, propagowanie bajek i baśni wśród przedszkolaków oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Smyki wykonywały prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych tj. (kredki ołówkowe, pastele, wylepianie kolorowym papierem, bibułą). Spośród bajkowych bohaterów najczęściej pojawił się ScoobyDoo - postać najwyraźniej ulubiona przez dzieci. Ponadto dzieci wybrały: Myszkę Miki, Kaczora Donalda, Królewnę Śnieżka, Garfielda, Pluto, Smerfy, Świnkę Pepe, Kaczora Donalda. Wszystkie prace były wyjątkowe. Za najbardziej pomysłowe i samodzielne wykonane prace  Smyki otrzymały nagrody w postaci książeczek, dla pozostałych  przewidziano wyróżnienia w postaci dyplomów.
W konkursie „Moja ulubiona postać z bajki” w grupie „Tygryski” pierwsze miejsca zajął:  Ignacy Jakubowski, w grupie „Pracowite Pszczółki”  - Wiktor Dulski, a w grupie „Ciekawskie Smerfy” pierwsze miejsce zajęła Pola Malesa, pozostałe prace zostały nagrodzone dyplomami.
 
Dodane przez: Agnieszka Tomecka40 urodziny Kinder Niespodzianki
(21-09-2014)
Zostało tylko kilkanaście wolnych miejsc na niedzielę 19 października w godz. 18.00-19.00 i 19.00-20.00. Wstęp bezpłatny. Poniżej link do rejestracji: http://www.kinderurodziny.pl/
 
 
Dodane przez: dyrektorOlimpiada Przedszkolaków - 24.06.2014
(25-06-2014)
I Sochaczewska Olimpiada Przedszkolaków.
W dniu 24 czerwca Smyki uczestniczyły w zawodach sportowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Grupę Żabek reprezentowali: Dominik, Julka B. i Julka W., grupę Biedronek: Mateusz i Kamil. Z grupy Pszczółek wystąpili:  Oskar i Milenka, a z grupy „0” Marysia M. Piotrek, Solena i Olek.
Pozostałe dzieci z grup dzielnie dopingowali swoim koleżankom i kolegom J
Zgodnie z planem o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Olimpiady, nastepnie rozgrzewka i pierwsze konkurencje sportowe.
Smyki dały z siebie wszystko!
W efekcie otrzymaliśmy dwa puchary: jeden ex aequo za zajęcie I miejsca oraz „Puchar Kibica Olimpiady”.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych Smyków i mamy nadzieję, że jest to początek ich sportowych sukcesów.
 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykŻabki i Biedronki w Kawiarni - 03.06.2014
(25-06-2014)
We wtorek 3 czerwca Żabki i Biedronki korzystając z zaproszenia pani Olgi – mamy Boryska wybrały się do kawiarni „Niesforna Polala”.
Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji i niespodzianek!
Największą z nich była sala zabaw, gdzie każdy Smyk mógł znaleźć coś dla siebie.
Pani Ola przygotowała także dla dzieci wyjątkowy dinozaurowy poczęstunek J
Chętne Smyki mogły również przebrać się za dinozaury, zrobić dinozaurowy tatuaż oraz szukać dinozaurów w gipsowych jajkach ;)
Na pożegnanie każde dziecko otrzymało drobny upominek J
Jeszcze raz baardzo dziękujemy pani Oli za tak miłe przyjęcie i fantastycznie zorganizowany czas.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Magdalena RybickaŻabki i Biedronki w Straży Pożarnej - 05.05.2014
(06-05-2014)
Dnia 5 maja grupa Żabek i Biedronek wraz z ciociami udali się do Jednostki Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Tam na sam początek zwiedziliśmy centralę, gdzie przyjmowane są zgłoszenia dotyczące pożarów, wypadków, itp. Następnie odbyliśmy interesującą rozmowę ze strażakami na temat sytuacji, do których są wzywani. Smyki doskonale wiedzą, że numer alarmowy na Straż Pożarną to 998. Po interesującej i pouczającej rozmowie zeszliśmy aby zobaczyć wozy strażackie oraz łódkę strażacką. Pan strażak pokazał nam również narzędzia i przyrządy niezbędne do ratowania życia ludzi i gaszenia pożarów. Każdy z nas mógł przymierzyć kask strażacki oraz kurtkę. Podczas pokazu sprzętu Wojtuś Jakubowski z Gr. Żabek na ochotnika pozwolił aby Pan strażak zapiął go na desce ratunkowej. Wojtuś był bardzo dzielnym pacjentem. Na zakończenie wizyty strażacy pokazali nam jak wygląda akcja alarmowa w jednostce. Była to wizyta pełna wrażeń i emocji.
Dziękujemy  Panom Strażakom za poświęcony nam czas i cenne informacje. Na pewno jeszcze nieraz zagościmy w tym wyjątkowym dla dzieci miejscu.
Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkowymi fotkami
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykŚwiatowy Dzień Zdrowia - 7. 04. 2014
(06-05-2014)
 W dniu 7.04.2014r. Smyki z grup Skocznych Żabek i Wesołych Biedronek postanowiły wybrać się do Centrum Weterynaryjnego by bliżej przyjrzeć się pracy weterynarza. Gdy dotarliśmy na miejsce, w poczekalni przywitali nas rodzice Wojtusia – właściciele Centrum Weterynaryjnego.
Pani Kasia oprowadziła nas po poszczególnych pomieszczeniach w których kryło się mnóstwo ciekawych sprzętów, które mogliśmy zobaczyć z bliska a nawet dotknąć.
Podczas wizyty czekały na nas różne atrakcje m.in. mogliśmy zobaczyć nowo narodzone szczeniaczki oraz proces przyjmowania przez bardzo dzielnego pacjenta - kotka, kroplówki. Mogliśmy również oglądać pod mikroskopem różne preparaty. W kolejnym gabinecie dzieci oglądały łożysko pieska. Kolejną atrakcją było zrobienie Kubusiowi USG i obserwowanie go w monitorze.
Wielkim przeżyciem było dla nas wszystkich odwiedzenie psiego szpitala.
Na zakończenie przeszliśmy do sali w której odbywa się rehabilitacja zwierząt.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki dotyczące opieki nad pieskami i kotkami
Za wszystkie atrakcje, zaangażowanie oraz poświęcony czas Smyki i Ciocie baaardzo dziękują smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykSmerfy w Bajlandii - 24.04.2014
(25-04-2014)
 
Dnia 24.04.2014 r. Ciekawskie Smerfy wraz z Ciociami wybrały się na wycieczkę do Bajlandii. Tego dnia dopisała nam wspaniała pogoda, a na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in.: basen pełen piłeczek, zjeżdżalnie, drabinki, dmuchany zamek, przejażdżka różnymi pojazdami, tor przeszkód. Zabawa była fantastyczna. Dobrze, że w drodze na salę zabaw kupiliśmy soczki jabłkowe, bo po zabawie byliśmy spragnieni. To był miły i energiczny dzień. smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaTygryski w Bajlandii - 23.04.2014
(25-04-2014)
W  dniu 23.04.2014 Grupa Tygrysków wraz z Ciociami Udała się na wycieczkę do BAJLANDII w Sochaczewie. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji, takich jak: ściana wspinaczkowa, spiralne zjeżdżalnie, kręte korytarze, dmuchana trampolina, baseny z kulkami, podejścia na poziom drugi o zróżnicowanym stopniu trudności, zjeżdżalnia prosto do basenu z kulkami, ruchome kładki i sieci, poziomie i pionowe wałki oraz symulatory – prawdziwa gratka dla Smyka.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Justyna OlczakTygryski i Pszczółki w Straży Pożarnej - 08.04.2014
(15-04-2014)
Dnia 8 kwietnia Grupa Brykających Tygrysków i Pracowitych Pszczółek wraz z ciociami udali się do Jednostki Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Tam na sam początek zwiedziliśmy centralę, gdzie przyjmowane są zgłoszenia dotyczące pożarów, wypadków, itp. Następnie odbyliśmy interesującą rozmowę ze strażakami na temat sytuacji, do których są wzywani. Wiemy, że numer alarmowy na Straż Pożarną to 998. Po interesującej i pouczającej rozmowie zeszliśmy aby zobaczyć wozy strażackie i łódkę strażacką. Pan strażak pokazał nam narzędzia i przyrządy niezbędne do ratowania życia ludzi i gaszenia pożarów. Każdy z nas mógł przymierzyć kask strażacki. Był ciężki ale daliśmy radę.  Podczas pokazu sprzętu Bartuś Kowalkiewicz z Gr. Pszczółek na ochotnika pozwolił aby strażacy zapieli go na desce ratunkowej. Bartuś okazał się bardzo dzielnym pacjentem smiley. Na zakończenie wizyty strażacy pokazali nam jak wygląda akcja alarmowa w jednostce. Była to wizyta pełna wrażeń i emocji. Po tej wizycie na pewno wielu chłopców zostanie strażakiem.
Dziękujemy  PANOM STRAŻAKOM  za poświęcony nam czassmiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Monika WalkiewiczI SOCHACZEWSKI HAPPENING CZYTELNICZY - 02.04.2014
(10-04-2014)
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
W dniu 2 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Smyki z grup: Smerfów, Pszczółek i Żabek odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie czekał na nich gość… Tajemnicza wróżka – Wioletta Piasecka. Autorka bajek i wierszy dla dzieci przygotowała dla nich wiele atrakcji, min. konkursy, wróżby oraz przedstawienie kukiełkowe. W tym samym czasie Tygryski i Biedronki rozpoczęły I SOCHACZEWSKI HAPPENING CZYTELNICZY, którego celem było promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Sochaczewa. Dzieci odwiedziły sklepy i instytucje oraz zaczepiały przechodniów i prosiły o przeczytanie fragmentu książeczki. Później do wędrujących grup dołączyły Smerfy, Pszczółki i Żabki. Naszym znakiem rozpoznawczym był wierszyk:
„Wędrowała książka drogą...
Zaglądała tu i tam...
Wszyscy czytać ją już mogą.
Ty nie wierzysz? Spróbuj sam!”
 
Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i sympatią ze strony mieszkańców. Finałem tej wielkiej akcji czytelniczej było spotkanie na Placu Kościuszki.
W tym samym czasie uczniowie z Akademii Prymusa, obładowani książkami, wyruszyli na miasto w poszukiwaniu tych, co lubią czytać. Najpierw udali się do radia Fama na nagranie, a później w towarzystwie dziennikarki i fotoreporterki z radia udali się do Burmistrza Sochaczewa. Przez cały dzień nasze Smyki i Prymusi wędrowali po Sochaczewie i czytali, czytali, czytali… Całe wydarzenie udokumentowane zostało pamiątkowymi zdjęciami oraz filmami. I SOCHACZEWSKI HAPPENING CZYTELNICZY, którego jesteśmy pomysłodawcą, pozostanie na długo w pamięci naszych Smyków jak i mieszkańców. A oto lista miejsc, w których byliśmy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli nam poczytać…
 
Biedronki
1.      Sklep spożywczy, ul. Niemcewicza 1, Pani Marianna Lot
2.      Zakład fryzjerski, Pani Sylwia Dudek
3.      Apteka, ul. Niemcewicza
4.      Pan Adam Cieślak
5.      Przychodnia „Mój Lekarz”, Pani dr. Beata Chajkaluk
6.      Ośrodek Szkolenia Kierowców „Moto 3”, ul. Staszica 64
7.      Pani Magdalena Gomulińska
8.      Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie, Pani Joanna Dobkowska
9.      „Sklep obuwniczy”, ul. Batorego 5, Pan Daniel Nowak
10.  „Sklep obuwniczy”, ul. Warszawska 5
11.  Pani Danuta Krzyżanowska
12.  „Akademia Prymusa”, Pani Grażyna Adamiak
 
Pszczółki
1.      Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, Niegowski Janek, klasa Vd
2.      Sklep „ Daminex”, ul. Staszica 27A, Pani Małgorzata Owczarek
3.      Pani Teresa Haba przeprowadzająca dzieci przez pasy przy Szkole Podstawowej nr 4
4.      Pani ekspedientka ze sklepu „Polala”, ul. Piastowska 5
5.      Pani ekspedientka ze sklepu „Obuwie”, ul. Staszica 10
6.      Pani ekspedientka z punktu „Totolotek”, ul. Warszawska 9
 
Smerfy
1.      Zakład fryzjerski „Rococo”, Pani Sylwia Dudek
2.      Kwiaciarnia ul. Pokoju 10, Pani Iwona Krzyżanowska
3.      Sklep jubilerski „Aura”, ul. Narutowicza 1, Pani Ewa i Pani Marta
4.      Cukiernia „Lukrecja”, Plac Kościuszki, Pani Justyna
 
Tygryski
1.      Straż Pożarna w Sochaczewie
2.      Sklep odzieżowy, ul. Warszawska 15, Pani Grażyna Czubak
3.      Sklep Odzieżowy „Miss Angel”, ul. Warszawska 50, Pani Monika Materka
4.      Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, Pani Anna Wachowska
5.      Policja, zespół do spraw Nieletnich, asp. Paweł Rynkiewicz
 
Żabki
1.      Agencja opłat „Expert”, Pani Monika Kurzeja
2.      Piekarnia SPC Warszawa – odział Sochaczew, Pani Renata Melich
3.      PHU ELPAR „Zapiecek”, Pani Magdalena Kowalska
4.      U „Marii”, Pani Kamińska Beata
5.      Księgarnia – Antykwariat, ul. Pokoju 12, Tadeusz Tomaszewski
6.      NOEL „Drogeria”, ul. Narutowicza 1C
7.      Kwiaciarnia „Stokrotka”, ul. Pokoju 12, Pani Maria Jackowska
 
Klasa 0 oraz I
1.      Apteka Całodobowa, ul. Staszica 28 (róg Narutowicza), Pani Beata Zuchora
2.      Sklep „Jaś i Małgosia”, ul. Narutowicza 1a, Pani Aneta Selerska
3.      Drogeria „Noel”, ul. Narutowicza 1c, Pani Justyna Mikulska
4.      Sklep spożywczy, ul. Narutowicza 3a, Pani Monika Mroczkowska
5.      Medi-Vet Przychodnia Weterynaryjna, ul. Warszawska 20, Pani Katarzyna Mańko Klok
6.      Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, Zespół do Spraw Nieletnich, ul. Warszawska 23, Pan asp. Paweł Rynkiewicz
7.      Foto Studio, ul Warszawska 52, Pani Teresa Łasica
8.      Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, ul. Piastowska1, Pan Sylwester Jaczyński
 
Klasa II oraz III
1.      Radio FAMA, Pani Izabela Goryniak
2.      Urząd Miejski, Pan wiceburmistrz Marek Fergiński
3.      ZSCKP „Osiemdziesiątka”, Pani Anna Majcher – wicedyrektor, nauczycielka jęz. polskiego i Pani Grażyna Gajda - nauczycielka jęz. polskiego, Klaudia – uczennica klasy IIIal
4.      Przychodnia „Kasztanki”
5.      Hotel „Chopin”
 
Do zobaczenia, a raczej DO ZACZYTANIA ZA ROK!!!
Agnieszka Więcek – pomysłodawca i koordynator happeningu
oraz Nauczycielki „Akademii Smyka” i „Akademii Prymusa”
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka WięcekWiersze z uśmiechem Doroty Gellner - Finał - 03.04.2014
(07-04-2014)
 
W dniu 3 kwietnia odbył się II etap konkursu plastyczno-recytatorskiego pt. „Wiersze z uśmiechem Doroty Gellner”. W związku z tym dzieci które zakwalifikowały się do I etapu (Julia Błaszczyk, Wojtek Jakubowski) zostały zaproszone do Niepublicznego Przedszkola Aniołów Stróżów by kolejny raz mogły zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie.
Mimo iż poziom był bardzo wysoki, nasze Smyki spisały się na medal:
Wojtek Jakubowski – miejsce II, grupa Żabek.
Julia Błaszczyk – miejsce III, grupa Żabek.
Natomiast w konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała Alicja Kucharska z grupy Smerfów.
Po wręczeniu nagród, dzieci wróciły szczęśliwe a Ciocie bardzo dumne. Radość tego dnia nie miała końca… smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykŻabki i Biedronki w Miejskiej Bibliotece Publicznej - 28.03.2014
(01-04-2014)
28 marca 2014r. grupa Skocznych Żabek i Wesołych Biedronek po raz kolejny wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia biblioteczne.
Na miejscu zostaliśmy bardzo milo przywitani.  Okazało się, że czeka na nas mnóstwo niespodzianek. Pani Małgosia przygotowała dla Smyków fantastyczne zajęcia, których tematem przewodnim była wiosna.
Na początku dzieci wysłuchały wiersza o ślimaku, który szukał wiosny. Następnie wysłuchaliśmy wiosennych rymowanek i przystąpiliśmy do robienia bociana z różnych materiałów plastycznych (płatków kosmetycznych, kolorowego brystolu, wykałaczek i plasteliny). Zabawa była świetna!
W bibliotece znalazł się również czas na wspólną zabawę
smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykWiersze z uśmiechem Doroty Gellner - 24.03.2014
(31-03-2014)
Wiersze, wiersze, wiesze ach to wy! Przywitaliśmy wiosnę już tradycyjnie konkursem recytatorskim. Tym razem odbył się on pod hasłem: „Wiersze z uśmiechem Doroty Gellner”.  Mali artyści przedstawili swój kunszt i zadziwili jury niezwykłymi interpretacjami wierszy znanej i lubianej autorki. Uśmiechy nie schodziły z twarzy  zarówno wykonawcom, publiczności jak i samemu jury. Brawurowe występy Wojtusia i Juleczki z grupy Żabek, dały im przepustkę i możliwość reprezentowania nas w dalszych etapach konkursu poza szkołą. Trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia!
A oto lista wszystkich nagrodzonych Smyków:
I miejsce – Wojtuś (gr. Żabki)
II miejsce – Julcia (gr. Żabki)
III miejsce – Cyprianek i Kacperek (gr. Żabki)
 
Wróżnienia:
Amelka (gr. Tygryski)
Milenka (gr. Pszczółki)
Jaś (gr. Biedronki)
Maja (gr. Smerfy)
Anielka (gr. Żabki)
Marysia (gr. Mądre Sówki)
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaWiersze z uśmiechem Doroty Gellner - 24.03.2014
(31-03-2014)
Wiersze, wiersze, wiesze ach to wy! Przywitaliśmy wiosnę już tradycyjnie konkursem recytatorskim. Tym razem odbył się on pod hasłem: „Wiersze z uśmiechem Doroty Gellner”.  Mali artyści przedstawili swój kunszt i zadziwili jury niezwykłymi interpretacjami wierszy znanej i lubianej autorki. Uśmiechy nie schodziły z twarzy  zarówno wykonawcom, publiczności jak i samemu jury. Brawurowe występy Wojtusia i Juleczki z grupy Żabek, dały im przepustkę i możliwość reprezentowania nas w dalszych etapach konkursu poza szkołą. Trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia!
A oto lista wszystkich nagrodzonych Smyków:
I miejsce – Wojtuś (gr. Żabki)
II miejsce – Julcia (gr. Żabki)
III miejsce – Cyprianek i Kacperek (gr. Żabki)
 
Wróżnienia:
Amelka (gr. Tygryski)
Milenka (gr. Pszczółki)
Jaś (gr. Biedronki)
Maja (gr. Smerfy)
Anielka (gr. Żabki)
Marysia (gr. Mądre Sówki)
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewelina WalkowskaTygryski - Siejemy rzodkiewkę - 14.03.2014
(18-03-2014)
Dziś bawiliśmy się w Małych Ogrodnikówsmiley. Na początek Tygryski usiadły w kole na dywanie, a Ciocia pokazała przedmioty potrzebne do założenia hodowli: plastikowy kubeczek, watę, nasiona rzodkiewki i wodę. Następnie Dzieci usiadły przy stolikach. Każdy Smyk otrzymał kubeczek i ułożył w nim watę, tak by zapełnić dno. Ciocia zalała watę wodą, a Dzieci posypały watę nasionami rzodkiewki. Ciocia ponownie podlała nasiona. Tygryski ustawiły kubeczki  na parapecie, a Ciocia oznaczyła każdy kubeczek wizytówką Dziecka i datą. W kolejnych dniach będziemy podlewać nasze sadzonki z pomocą Cioci oraz obserwować fazy rozwoju roślinki.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka TomeckaSprytne Liski - Tłusty Czwartek - 27.02.2014
(07-03-2014)
To był dzień pełen słodkich wrażeń. Sprytne Liski odwiedziły kawiarnię Sweet cafe i każdy Maluch miał okazję skosztować pysznego pączka. Ale to nie był koniec słodkich niespodzianek. Czekał na nas jeszcze tort z okazji trzecich urodzin Ignasia. Mały Solenizant wysłuchał głośnego sto lat i zdmuchnął świeczkę. Później zajadaliśmy się smerfowym tortem. :)
Więcej zdjęć
Dodane przez: Magdalena Szajewska, Magdalena KacprowskaDzień Dentysty - Pszczółki, Smerfy, Tygrysy - 05.03.2014
(07-03-2014)
Z okazji Dnia Dentysty nasze Smyki wybrały się do gabinetu dentystycznego "Remedium". Pani Doktor oprowadziła nas po swoim gabinecie, następnie pokazała wszystkie narzędzia wykorzystywane w swojej pracy. Zobaczyliśmy jak wyglądają kolorowe plomby, a nawet mogliśmy usiąść na fotelu dentystycznym. Na koniec spotkania dostaliśmy od Pani Doktor prezenty za dobre zachowanie smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Paulina BłaszczykWszystkie Smyki na Teatrzyku w Bibliotece - 21.02.2014
(28-02-2014)
 W dniu dzisiejszym Wszystkie Smyki wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Sochaczewie na przedstawienie teatralne pt. ,, Czarnoksiężnik z krainy Ozz’’ w wykonaniu aktorów teatru ART-RE Z Krakowa. Dzieciom bardzo się podobało . Po powrocie z przedstawienia dzieci wykonywały postacie , które im się najbardziej podobały. Następnie odgrywały role , które im się podobały. Szczególnie role Dorotki i Czarnoksiężnika.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaŻabki i Biedronki - Pokaz Akrobatyczny Psów - 20.02.2014
(28-02-2014)
Dnia 20.02.2014r. Smyki z grupy Skocznych Żabek i Wesołych Biedronek wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zostały tam bowiem zorganizowane dla dzieci zajęcia pt. „Mój przyjaciel pies. Spotkanie z Kanu i Piorunem”.
Pani treserka rozpoczęła spotkanie od przedstawienia swoich uczniów – piesków oraz rozmowy z dziećmi na temat ich zwyczajów oraz zachowania szczególnej ostrożności w przypadku gdy spotkamy obcego psa.
Następnie mogliśmy podziwiać umiejętności piesków, które doskonale wykonywały każdą komendę. Dzieci dowiedziały się również, że każdą rasę charakteryzuje inne cechy, na które trzeba zwrócić uwagę zanim zdecyduje się na nabycie zwierzaka.
Smykom bardzo spodobała się zabawa w chowanego z pieskami J
Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło pogłaskać pieski, a nawet podać im rękę.
Całe wydarzenie zostało uwiecznione pamiątkowymi fotkami.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykŻabki i Biedronki - Dzień Poczty - 17.02.2014
(27-02-2014)
16. 02. 2014 r. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Skoczne Żabki i Wesołe Biedronki odwiedziły filię poczty sochaczewskiej przy ulicy Żeromskiego. Na poczcie dzieci zapoznały się z pracą listonosza oraz pań tam pracujących. Dzieci wysłały list do Cioci Grażynki z przedszkola. Dzień dzieci zakończyły kolorowaniem kopert i listów. Smyki z pomocą cioci wykonały skrzynkę pocztową do której wrzuciły wcześniej pomalowane listy i pocztówki.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaBal Karnawałowy - 03.02.2014
(12-02-2014)
Dnia 3.02.2014r. o godz.1430 w sali bankietowej „Arkadia” odbył się wielki bal karnawałowy. Tego dnia już od samego rana nasze Smyki rozmawiały o tym wielkim wydarzeniu. Głównym tematem były wymarzone stroje, w których zaprezentowały się później na balu. Były księżniczki  super bohaterowie oraz rozmaite postacie bajkowe.
Gdy już wszyscy dotarli na miejsce, po uroczystym powitaniu rozpoczęła się wielka zabawa, którą umilał nam animator. Taniec był przeplatany różnorodnymi konkursami oraz zabawami. Oczywiście odbył się konkurs na najpiękniejszy strój tego wieczoru. Królową balu została Ola z grupy „Skocznych Żabek” natomiast królem – Kacperek również z grupy Żabek. Gwoździem programu i zarazem niesamowitą atrakcją dla dzieci było przybycie Myszki Miki oraz Minni, którzy towarzyszyli nam na balu już do końca.
Całej uroczystości przyświecał szczytny cel, bowiem biletem wstępu były maskotki, które zostały przekazane do szpitalnej świetlicy.
Podczas całej imprezy nie opuszczał nas karnawałowy nastrój. Przebieg całego balu uwieczniony został pamiątkowymi fotkami.  
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykSprytne Liski - Dzień Babci i Dziadka - 31.01.2013
(12-02-2014)

Dnia 31 stycznia w grupie Sprytnych Lisków odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. To była wspaniała uroczystość! Przybyli goście- Babcie i Dziadkowie mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie, które małe Liski przygotowały specjalnie z myślą o nich. Nasze Maluchy wyrecytowały wierszyki, dziękując wszystkim Babciom i Dziadkom za ich miłość i opiekę. Zaprezentowały także kilka rymowanek-pokazywanek oraz piosenek, których nauczyły się do tej pory w żłobku. Zwieńczeniem występu było głośne Sto lat... Oklaskom i gorącym uściskom nie było końca. Dzieciaki zaprosiły Dziadków i Babcie do wspólnej zabawy- „Mało nas do pieczenia chleba”. Zatańczyliśmy razem do piosenek „Kaczuszki” oraz „Głowa, ramiona...”. Odbyły się również konkursy. Babcie rywalizowały ze sobą obierając jabłko i tworząc jak najdłuższą obierkę. Dziadkowie natomiast zmagali się z dziurawą skarpetką. Wszyscy świetnie się bawili. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Magdalena Szajewska, Magdalena KacprowskaŻabki i Biedronki - Dzień Babci i Dziadka - 31.01.2014
(12-02-2014)
W dniu 31.01.2014 R. w naszym przedszkolu obyło się wyjątkowe święto Dzień Babci i Dziadka. Nasze smyki „Wesołe Biedronki’’ oraz „Skoczne Żabki’’ bardzo długo czekały na ten dzień . Obyło się mnóstwo prób związanych z tą uroczystością . Smyki były bardzo przejęte i zaangażowane w swoje role. Tego dnia wszyscy byli bardzo podekscytowani tym wydarzeniem. Od samego rana dzieci nie mówiły o niczym innym tylko o tym dzień przyjdą ich Dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15.00. Wszyscy mili goście oraz głowni bohaterowie tego dnia zasiedli w sali gimnastycznej. Jako pierwsi wystąpiły ,, Skoczne Żabki’’. Zaprezentowały się w różnych odsłonach . Przedstawiły pokolenie nasz Dziadków od przedszkola do okresu kiedy zostali naszymi Dziadkami. ,,Wesołe Biedronki’’ zaprezentowały wierszyki opowiadające o tym, za co cenią swoich Dziadków i jak bardzo ważną role odgrywają w ich życiu. Po przedstawieniu smyki zaprosiły swoich Dziadków do swoich sal gdzie czekał na nich słodki poczęstunek oraz prezenty przygotowane przez ich wnuków. Kiedy wszyscy już się zasłodzili pysznymi łakociami Dziadkowie przeszli na sale gimnastyczką gdzie czekało mnóstwo niespodzianek. Obyły się konkurencie sportowe, w których brali udział Dziadkowie ze swoimi wnukami. Pomysłów na zabawy było bardzo dużo i bardzo urozmaicone. Ten dzień uważamy za bardzo udany i mamy nadziej, że Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków za ich aktorskie umiejętności, które zaprezentowali tego dnia.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaPoprzednie   Następne
 
do góry

©2008 -