Rekrutacja Cennik Kontakt Dokumenty Dlaczego my?


Aktualności
Komunikaty
Archiwa
Foto - archiwum
O Akademii
Kadra
Co nas wyróżnia Nowość
Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia programowe
Zajęcia dodatkowe
Plan dnia Smyka
Jadłospis
Strefa Rodzica Nowość
Oczytani
Teatr Rodziców
Przedszkole pod chmurką
PolecamyWydarzenia

Smerfy - Dzień Babci i Dziadka - 30.01.2014
(11-02-2014)
Dnia 30.01.2014r. w Akademii Smyka w grupie Ciekawskich Smerfów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Goście bardzo nam dopisali, humory były doskonałe. Przygotowaliśmy przedstawienie teatralne w formie skeczu. Było mnóstwo śmiechu i gromkich braw. Po prezentacji wręczyliśmy naszym kochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane podarunki, które bardzo się podobały. Przygotowaliśmy również wspólne gry i zabawy: „Kto odgadnie, czyj to wnuczek”, „Tańce z kapeluszami”, „Jedzie pociąg z daleka”, czy nowy  taniec „Ram zam zam”. Wspólnie z dziadkami tańczyliśmy i bawiliśmy się wesoło. Po konkursach przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek, nie zabrakło nam ciast, ciasteczek, owoców, napoi i innych słodyczy. To był dla nas wyjątkowy wieczór, który z pewnością jeszcze powtórzymy. Zapraszamy do oglądania zdjęć.
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaTygryski - Dzień Babci i Dziadka - 29.01.2014
(11-02-2014)
Dnia 29 stycznia w naszym Przedszkolu odbyło się Święto Babci i Dziadka zorganizowane przez grupę Brykających Tygrysków. Każde Dziecko przygotowało niespodziankę dla swoich Gości  w postaci pięknych wierszyków oraz piosenki. Po części artystycznej zaprosiliśmy naszych Gości na pyszny poczęstunek i chwilkę odpoczynku przed wspaniałą zabawą. Po skosztowaniu pyszności czekała na nasz kolejna niespodzianka. Każdy z Tygrysków zaprosił swoją Babcię i Dziadka do wspólnego tańca w kółeczku, a następnie pod okiem Pana Kuby – instruktora tańca ze Szkoły Tańca „Pasjonat” wszystkie Babcie wraz ze swoimi wnuczkami wykonały szalonego twista. Tygryski nie zapomniały również o swojej „Przedszkolnej Babci” – Pani Wandzi. Z radością zaśpiewały „100 lat” oraz wręczyły dyplom i laurkę. Na koniec imprezy każdy Tygrysek podarował swoim Dziadkom wspaniałe prezenty w postaci Drzewka Szczęścia oraz wykonanej według własnego pomysłu kolorowej laurki.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka TomeckaPszczółki - Dzień Babci i Dziadka - 28.01.2014
(11-02-2014)
Dnia 28 stycznia grupa Pracowitych Pszczółek obchodziła Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przedszkolaki pod kierunkiem cioci Moniki i cioci Dominiki przygotowały program artystyczny. Wnuczęta nauczyły się pięknych wierszyków dla swoich babć i dziadków. Odśpiewały i odtańczyły cudowną piosenkę. Na zakończenie występów odbył się z prawdziwego zdarzenia KONCERT ŻYCZEŃ, podczas którego każda Pszczółka złożyła przepiękne życzenia dziadkom i babciom. Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek, wręczenie prezentów i wspólnych tańców. Dziadkowie jak i babcie byli bardzo dumni ze swoich wnucząt. Nie zabrakło radości i łez wzruszenia.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Monika WalkiewiczDzień Kubusia Puchatka - Smerfy, Tygrysy, Pszczoły - 17.01.2014
(11-02-2014)
Dnia 17.01.2014 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji po śniadanku Ciocie zaprosiły nas na niecodzienne spotkanie.  Tygryski, Pszczółki i Smerfy gościły Kubusia Puchatka. Na wstępie wysłuchaliśmy zagadek, które udało nam się rozwiązać. Okazało się, że nasz ulubiony Miś ze Stumilowego Lasu obchodzi dziś swoje urodziny. Cieszyliśmy się, że możemy świętować  razem z nim. Kubuś Puchatek przywitał się z nami, a następnie wymienialiśmy imiona jego przyjaciół. Ciocia opowiedziała nam skąd się wziął Kubuś i przeczytała nam bajkę pt. „Urodziny Puchatka”. Po omówieniu treści bajki wspólnie bawiliśmy się w „Misiu wstań”, „Misiu” misiu”, a także „Pląs o niedźwiadku”. Następnie zaśpiewaliśmy Kubusiowi „Sto lat”. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy bajkę pt. „Kubuś Puchatek-Zima”. To były wspaniałe chwile z naszym ulubionym Misiem. J
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaWizyta Pani Pielęgniarki - 04.12.2013
(24-01-2014)
Dnia 04.12.2013 r. w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowego gościa. Była nim Pani Marzena Jesion – pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. Pani Marzena opowiadała nam o swoim zawodzie, a także przyniosła do przedszkola stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki itp. Każdy z nas mógł obejrzeć te przedmioty, dotknąć, posłuchać bicia własnego serduszka oraz mierzyć ciśnienie. Pani pielęgniarka uczyła nas, jak należy dbać o zdrowie, zdrowo się odżywiać i tym samym, że ruch to zdrowie. Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy szczegóły pracy w zawodzie pielęgniarki. Jeszcze raz dziękujemy za wizytę i najlepszą lekcję przez doświadczenie. smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaŻabki i Biedronki w Miejskiej Bibliotece Publicznej - 15.01.2014
(22-01-2014)
W dniu 15. 01.2014r. grupa Żabek i Biedronek wybrała się kolejny raz na pieszą wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na miejscu jak zawsze serdecznie przywitały nas Panie bibliotekarki. W związku z tym, że dzisiaj Żabki świętowały Dzień Kubusia Puchatka, zajęcia biblioteczne również nawiązywały do naszego bajkowego przyjaciela.
Smyki wysłuchały kilku przygód Kubusia Puchatka, a następnie odpowiadały na pytania związane z przeczytaną bajką.
Dzieci mogły również pobawić się zabawkami znajdującymi się w bibliotece. Każdy Smyk znalazł coś interesującego i odpowiedniego dla siebie.
Na koniec Żabki otrzymały wspaniały prezent. Każdy mógł wybrać sobie kolorowe autko, które zabrał ze sobą do przedszkola.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykJasełka - 18.12.2013
(22-01-2014)

W dniu 18.12.2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie odbyło się spotkanie ,,Jasełka 2013’’. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy przedszkolne oraz żłobek. Każda z grup zaprezentował inna formę przedstawienia według własnej koncepcji. Jako pierwsi wystąpiły ,,Sprytne Liski’’, które zaprezentowały się w strojach elfów. ,, Sprytne Liski’’ zatańczyły układ taneczny przygotowany przez Ciocie Madzie, Ciocie Paulinę oraz  Ciocie Madzie J do piosenki ,,Mikołaj jedzie tu znów ‘’. Kolejna grupa przedszkolna , która zaprezentowała swoje przedstawienie była grupa ,, Tygryski’’.                   ,, Tygryski’’ zaprezentowały się w tradycyjnych jasełkach, gdzie celebracja był żłóbek , Józef i Maryja oraz Trzech króli wystąpiły również aniołki. Kolejnymi grupami które zaprezentowały tradycyjne jasełka były grupy : ,, Pszczółek’’ , ,,Żabek’’, ,,Smerfy’’. Kolejna grupą przedszkolna, która wystąpiła była grupa ,, Biedronek ‘’ . ,,Biedronki’’ były przebrane za piękne śnieżynki, które śpiewały oraz recytowały wierszyki. Akcentem jasełek były wierszyki i piosenki , które dzieci śpiewały i recytowały w języku angielskim . Po występnie odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowany przez smyki wraz z Ciociami. Ozdoby świąteczne sprzedawały się jak świeże bułeczki za co bardzo dziękujemy gościom.

 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaŚwiąteczne warsztaty u Tygrysków - 12-13.12.2013
(03-01-2014)
W dniach 12, 13 grudnia 2013 roku w Akademii Smyka w grupie „Tygrysków” odbyły  się bożonarodzeniowe warsztaty. Tematem warsztatów były „Dekoracje Świąteczne”. Zaproszenia  przyjęły p. Katarzyna Baszczyc  i  Grażyna Dragan. W czasie warsztatów  zostały wykonane różne ozdoby świąteczne przy współpracy rodziców, nauczycieli i dzieci. Tygryski wykonały łańcuchy na choinkę , goście zaś wykonali piękne choinki ze wstążek oraz zawieszki na choinkę w postaci bombek. Wykonane prace przez Gości zostały wystawione na bożonarodzeniowym kiermaszu, który odbył się w czasie Jasełek w dniu 18 grudnia 2013r. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz integracja rodziców z przedszkolem.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka TomeckaAndrzejki - Smerfy, Tygrysy, Pszczoły - 29.11.2013
(02-01-2014)
Dnia 29.11.2013 r. przenieśliśmy się w zaczarowany świat magii i wróżb. Rano wspólnie bawiliśmy się w kącikach zainteresowań, a później ciocie rozdały nam kolorowanki z wróżkami. Następnie ciocie przebrane za wróżki poprowadziły gimnastykę wróżek i czarodziejów. Po śniadanku rozpoczęliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące Andrzejek. Ciocie zapoznały nas z tradycją tego święta oraz z andrzejkowymi wróżbami, a także nauczyliśmy się wiersza pt. "Andrzejki". Następnie w miłej atmosferze, magicznym nastroju i odpowiednio udekorowanej na tę okazję sali Tygrysków, wzięliśmy udział w zabawach i wróżbach. Bardzo miło spędziliśmy czas na wróżbach takich, jak: "Co Cię czeka w niedalekiej przyszłości?", "Jakie będziesz miał życie?", "Grosik na szczęście", "Kubki przyszłości", "Lanie wosku przez dziurkę" i innych. Zabawa nie polegała tylko na wróżbach, otóż bawiliśmy się również przy muzyce, tańcząc z balonami. Po obiedzie Pszczółki i Smerfy oglądały wspólnie bajkę pt. "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł". Następnie w porze podwieczorku odbyła się andrzejkowa dyskoteka. To był magiczny dzień pełen dobrej zabawy. smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaMiły gość z bajkami Ignacego Krasickiego u Żabek - 21.11.2013
(02-01-2014)
W listopadzie, w ramach programu czytelniczego, w grupie Żabek gościł autor bajek i wierszy dla dzieci – Ignacy Krasicki. Aby dzieci mogły zapamiętać sylwetkę tego wspaniałego autora, Ciocie organizowała różnorodne zajęcia, które myślę, że na długo zapadną w pamięci naszych Smyków.
Aby dzieci mogły bliżej wyobrazić sobie postać Pana Ignacego, Ciocia przygotowała ilustracje, na których widniała jego sylwetka. Wykonaliśmy również wspólnie plakat.
Ciocie każdego dnia czytają wiersze Pana Krasickiego.
Główną jednak niespodzianką dla dzieci była wizyta mamy naszej Żabki , która również chętnie przeczytała dzieciom pozycje Ignacego Krasickiego:
„Ptaszki w klatce”
„Lis i kruk”
„Mysz i kot”
„Rybka mała i szczupak”
„Gęsi”
„Żółw i mysz”
Po każdym wysłuchanym utworze, Pani Małgosia, interpretowała wiersz, tłumacząc dzieciom morał każdego wiersza.
Żabki wykonały również plansze z bohaterami wysłuchanych wierszy. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, ponieważ z ogromnym zaangażowaniem w nich uczestniczyły.
W imieniu całej grupy Żabek oraz Cioć, bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgosi, za poświęcony nam czas oraz za zorganizowanie ciekawych zajęć.
W kolejnym miesiącu na Żabki czeka równie ciekawa i interesująca podróż z autorem bajek i wierszy dla dzieci.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykRadio FAMA - Smerfy, Pszczoły, Żabki - 21.11.2013
(02-01-2014)
W dniu 21.11.2013 r. Smerfy i Pszczółki oraz Żabki z Akademii Smyka wybrały się wraz z ciociami do Radia FAMA. Wszyscy byliśmy podekscytowani, ponieważ nie co dzień istnieje możliwość zobaczenia jak to wszystko wygląda „od środka” po drugiej stronie mikrofonu. O godzinie 10:00 pojawiliśmy się na ul. Narutowicza, przed wejściem do radia. Po wejściu do środka zostaliśmy serdecznie przywitani przez Panią Żanetę, która oprowadzała nas po różnych pomieszczeniach. Nasze największe zainteresowanie wzbudziła audycja, którą w tym czasie prowadził Pan Paweł. Mieliśmy możliwość zamówienia ulubionych piosenek, założenia dużych słuchawek, mówienia do mikrofonu, a w pomieszczeniu nagraniowym mogliśmy zaśpiewać i pozdrowić nasze przedszkole oraz naszych rodziców. Nasze nagranie zostało wyemitowane w Radiu FAMA o godzinie 12:30, a także o 17:15. Wiemy już jak trudna i odpowiedzialna jest praca w radiu, a także jak wygląda sprzęt potrzebny do takiej pracy. Na koniec zwiedzania otrzymaliśmy prezent od Pana Zbyszka – Redaktora Naczelnego. Prezentem była trzy płyty z kolędami i zimowymi piosenkami „Kids&City”. To była bardzo ciekawa wycieczka. smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaZespół Ludowy Wianeczek - 20.11.2013
(02-01-2014)
20 listopada gościł u nas Dziecięcy Zespół Ludowy „Wianeczek” ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach. Było to ludowe popołudnie. Przed występem gości poznaliśmy wiele informacji na temat tradycji i tańców narodowych. Poznaliśmy kroki takich tańców jak: kujawiak, krakowiak, oberek czy polonez. Oglądaliśmy zdjęcia strojów ludowych z różnych regionów Polski. Najbarwniejszym strojem okazał się strój łowicki w którym akurat występowali nasi goście. Po tak wyczerpujących, ale jak bogatych dla nas informacjach rozpoczął się występ zespołu. Na początku zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając tradycyjne pieśni ludowe, które śpiewali w zespole lub występowali soliści. Wysłuchaliśmy m.in. „Czerwone jabłuszko”, „Hej, od Krakowa”, „Czerwone jagody” i „Głęboka studzienka”. Kolejnym elementem występu był pokaz tańca ludowego. Całość wyglądała prześlicznie. Ogromne wrażenie robiły okrzyki i przytupy. Zespół „Wianeczek” zaprezentował nam wszystkie tańce narodowe: od obertasa po mazura. Dziękujemy Zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach za piękny występ. 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Katarzyna ProchSpotkanie z Aktorem - 19.11.2013
(02-01-2014)
W dniu 19.11.2013R. do naszego przedszkola przyjechał znany aktor Andrzej Deskur. Pan Andrzej przygotował dla Smyków mnóstwo miłych niespodzianek. Nasz gość na początku spotkania przedstawił się i opowiedział trochę o swoim zawodzie aktora. Kiedy opowiadał o swoim zawodzie Smyki zadawały bardzo ciekawe pytania. Po wyczerpujących odpowiedziach Pan Andrzej przeczytał Smykom bajkę o” Słoniu, który wysiaduje jajo” Dzieci siedziały i słuchały jak zaczarowane. Po przeczytaniu bajki aktor przedstawił dzieciom na makiecie jak wygląda teatr od wewnątrz. Przyklejał poszczególne elementy tak jak powinny być ustawione w teatrze. Po zaprezentowaniu teatru na makiecie Smyki zamieniły się w aktorów. Miały się wcielić w role różnych zwierząt, przedmiotów oraz zagrać śmieszne sytuacyjne. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie kilka zdjęć na pamiątkę. Po spotkaniu razem z naszym gościem zjedliśmy pyszny obiad naleśniki z serem mniam mniam smiley
Więcej zdjęć
Dodane przez: Iwona OsińskaŻabki i Biedronki w Miejskiej Bibliotece Publicznej - 13.11.2013
(13-11-2013)
 Wiersze J. Tuwima,
w wykonaniu Pani H. Pędziejewskiej
W dniu 13.11.2013 poraz kolejny  grupa Żabek i Biedronek  wybrały się na pieszą wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Tym razem zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania wierszy J. Tuwima, czytanych przez Panią Halinę Pędziejewską. Spotkanie to zorganizowane było w ramach realizacji programu pt.”Cała Polska czyta dzieciom”. Wszystkie Smyki słuchały oraz brały aktywny udział w krótkich inscenizacjach. Podczas gdy Pani Halina czytała wiersze, dzieci znające tekst, pomagały jej.
Gdy spotkanie dobiegało końca, Pani Pędziejewska została nagrodzona ogromnymi brawami.   Na koniec ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykŻabki i Biedronki w Miejskiej Bibliotece Publicznej - 30.10.2013
(31-10-2013)
W dniu 30.10.2013r. grupa Żabek i Biedronek wybrała się na pieszą wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy miło powitani przez Panią Małgosię. Na początku spotkania zostaliśmy zapoznani z praca bibliotekarza. Następnie Pani pokazała nam najciekawsze książeczki, obejrzeliśmy księgozbiór oraz wysłuchaliśmy interesującej pogadanki zachęcającej do korzystania z biblioteki. Smyki wiedzą już jak należy wypożyczyć książeczkę oraz że potrzebna jest do tego specjalna karat biblioteczna. Kolejnym punktem naszych odwiedzin było zwiedzanie biblioteki oraz dzieci dowiedziały się o „Szafie wymiany książek”.
Smyki miały również możliwość na zabawę dostępnymi zabawkami, mogły także skorzystać z kącika plastycznego oraz mogły tańczyć przy skocznej muzyce.
Każdy Smyk znalazł coś interesującego i odpowiedniego dla siebie. Dzieci z niecierpliwością wyczekują na kolejną wizytę.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykWszystkie przedszkolaki dbają o zwierzaki - 25.10.2013
(31-10-2013)
W dniu 25.10.2013r. dzieci z Akademii Smyka wybrały się do MOK-u, w Sochaczewie, na wernisaż „Wszystkie przedszkolaki dbają o zwierzaki”.
Smyki z grupy Biedronek, Żabek oraz Mądrych Sówek wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji obchodów Światowego Dnia Zwierząt. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematem opieki na zwierzętami, uświadomieniem dzieciom o konieczności współdziałania w zakresie pomocy potrzebującym zwierzakom. Smyki podziwiały prace innych dzieci. Oprócz tego dla dzieci było przygotowane wiele atrakcji artystycznych, nawiązujących do tematyki zwierząt.
Punktem kulminacyjnym było uroczyste  rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Wszyscy uczestnicy wernisażu otrzymali drobne upominki oraz jogurty.
Dzieci z uśmiechem na twarzy powróciły do przedszkola.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykPasowanie 2013
(16-10-2013)
Dzięki uprzejmości jednej z mam - Pani Kasi :-)
Dodane przez: dyrektorWycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej - 11.10.2013
(14-10-2013)
W dniu 11.10.2013 r. grupy:  Ciekawskich Smerfów, Pracowitych Pszczółek oraz Brykających Tygrysków wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na początku zostaliśmy zapoznani z pracą bibliotekarza. Później Pani pokazała nam najciekawsze książeczki, obejrzeliśmy księgozbiór oraz wysłuchaliśmy ciekawej pogadanki zachęcającej do korzystania z biblioteki. Wiemy już jak pożycza się książeczki oraz że potrzebna jest do tego specjalna karta biblioteczna. Następnie zwiedziliśmy bibliotekę oraz dowiedzieliśmy się o „Szafie wymiany książek”. Mieliśmy również możliwość zabawy i odpoczynku, mogliśmy porysować, a na koniec Pani Bibliotekarka włączyła nam bajkę „Smerfy”. To była ciekawa wycieczka.smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaSmerfne kanapki - 09.10.2013
(14-10-2013)

W dniu 09.10.2013 r. grupa Ciekawskich Smerfów w ramach zajęć edukacyjnych samodzielnie przyrządzała pyszne kanapki. Po umyciu rączek ciocie rozdały nam produkty potrzebne do zrobienia kolorowych i zdrowych kanapek, mianowicie: pieczywo, masło, sałatę, ogórki, rzodkiewki, plastry wędliny, pasztecik oraz plastry żółtego sera. Każdy z nas mógł samodzielnie przyrządzić najsmaczniejszą kanapkę. Wszyscy wiedzieliśmy jak nazywają się te produkty i że są zdrowe. Dbaliśmy o to, aby kanapki wyglądały ładnie i apetycznie, a przy tym towarzyszył nam śmiech i dobra zabawa. Pilnowaliśmy również porządku na stolikach. Podczas degustacji wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat smaku zjadanych produktów. Smerfy już wiedzą jak przygotować pyszną kanapkęsmiley

 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaWycieczka do sklepu warzywnego - 07.10.2013
(14-10-2013)

W dniu 07.10.2013 r. grupa Ciekawskich Smerfów wraz z ciociami wybrała się do pobliskiego sklepu warzywnego w poszukiwaniu witamin. Rozpoczęliśmy bowiem tydzień o tematyce zdrowego i kolorowego jedzenia. Zanim wyruszyliśmy ciocie uczyły nas jak bezpiecznie poruszać się po ulicy. Na miejscu zapoznaliśmy się z pracą pani sprzedawczyni, a także obserwowaliśmy, co należy zrobić, aby kupić towary wyeksponowane w sklepie. Smerfy oglądały bardziej i mniej znane warzywa i owoce: pomidory, ziemniaki, kalafior, kapustę, brzoskwinie, pomarańcze, granaty czy limonki. Poznaliśmy także wiele rożnych owoców i warzyw, określaliśmy ich kształty i kolory, a także uczyliśmy się ich nazw. Dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami jakie owoce i warzywa lubimy najbardziej. Od dziś wiemy z jakich owoców i warzyw robi się sałatki i surówki. Smerfy obiecały, że w przedszkolu będą zjadały wszystkie surówki, gdyż zawierają one wiele witamin, pięknie wyglądają i wspaniale pachną. Trzymamy za słowo. :)

 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaŚwiatowy Dzień Muzyki - 01.10.2013
(03-10-2013)
Dnia 01.10.2013 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień Muzyki”. Z tej okazji wszystkie grupy odgadywały muzyczne zagadki, kojarzyły dźwięk i wygląd poszczególnych instrumentów, a także wykonały własne instrumenty. W ten sposób w każdej grupie powstała mini orkiestra. Dnia 03.10.2013 r. na Sali gimnastycznej w Akademii Prymusa odbył się koncert muzyczny. Grały nam Panie na skrzypcach i na wiolonczeli. Wszyscy razem śpiewaliśmy i odgadywaliśmy „jaka to melodia?”, a także mieliśmy możliwość zagrania na wiolonczeli. Wspólna muzyczna zabawa połączona z  nauką o instrumentach sprawiły nam wiele radości. smiley
Więcej zdjęć
Dodane przez: Sylwia StolarskaJesienne ciasto - Biedronki, Żabki - 01.10.2013
(03-10-2013)
W dniu 1.10.2013 r. z okazji rozpoczętego się tygodnia o tematyce jesiennej grupa Wesołych Biedronek oraz Skocznych Żabek wraz z ciociami postanowiły upiec jesienne ciasto. Pomysłów na ciasto było mnóstwo lecz zdecydowaliśmy się upiec jabłecznik. Jabłka były przywiezione prosto z sadu cioci Aldony. Zadania związane z pieczeniem ciasta były podzielone na grupy: Wesołe Biedronki zagniatały kruche ciasto oraz przygotowywały kruszonkę. Skoczne Żabki przygotowywały masę jabłkową do ciasta. Podczas pieczenia ciasta było dużo śmiechu i zabawy. Każde z dzieci miało okazję brać samodzielnie czynny udział w przygotowaniu ciasta. Gdy ciasto wystygło Smyki zajadały się nim do syta.  
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Aldona SejdakPrzegląd Teatralny - 30.09.2013
(03-10-2013)
W poniedziałkowe popołudnie na sali gimnastycznej w Akademii Prymusa odbył się pierwszy w tym roku szkolnym ,,PRZEGLĄD TEATRALNY’’. Wszystkie grupy przedszkolne: Żabki, Biedronki, Tygryski, Smerfy i Pszczółki przedstawiły swoje zdolności teatralne. Przedszkolaki wyśpiewały piosenki i wyrecytowały wierszyki, których nauczyły się we wrześniu. Każda grupa była bardzo dzielna, mimo lekkiej tremy dały radę. Aby wzbogacić swoje występy dzieci użyły rekwizytów. Nie zabrakło też układów choreograficznych do wykonywanych piosenek. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami za talent i odwagę.smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Monika WalkiewiczPierwszy Dzień Jesieni - 23.09.2013
(02-10-2013)
Dnia 23 września, dzieci z Akademii Smyka świętowały PIERWSZY DZIEŃ JESIENI.
Wymienialiśmy jakie zmiany zaszły na dworze w związku z tą porą roku.
Ciocia przedstawiła dzieciom ilustracje jesiennych drzew, ich liści oraz owoców. Wspólnie je nazywaliśmy i omawialiśmy ich wygląd. Nagle usłyszeliśmy pukanie do drzwi...Okazało sie, że to Pani Jesień z koszem pełnym darów postanowiła nas osobiście odwiedzić  :)
Nasz gość zadawał róże pytania i zagadki dot. jesieni, z którymi Smyki świetnie sobie poradziły. Bawiliśmy się także w zabawę, polegającą na zanoszeniu kasztana na łyżeczce do Pani Jesieni. 
Po przerwie na zabawę, postanowiliśmy zobaczyć co znajduje się w koszu. Były tam m.in. jabłka, gruszki, kukurydza, dynia, śliwki, szyszki, kasztany, żołędzie, jarzębina, winogrona, orzechy, pomidory.
Również na zajęciach z języka angielskiego, Smyki miały okazję poznać nazwy pór roku, Dzieci wraz z Ciocia starały się określać pogodę i nazywać zjawiska pogodowe.
Tego dnia wybraliśmy się również na jesienny spacer w poszukiwaniu kolorowych liści. :)
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Ewa BłaszczykDzień książki - Żabki i Biedronki - 03.09.2013
(05-09-2013)
Dnia 3.09.2013 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień książki”. Smyki już od rana przynosiły do przedszkola swoje ulubione kolorowe bajki.
Zaraz po śniadanku usiedliśmy w kole, by dokładniej obejrzeć każdą z nich oraz by dzieci mogły opowiedzieć o swoim ulubionym bohaterze. Wszystkie Smyki z dużym zaangażowaniem i przejęciem opowiadały w jaki sposób książeczka znalazła się w ich domu oraz dlaczego jest dla nich wyjątkowa.
Ogromną radość sprawiło czytanie przez Ciocie bajek, przyniesionych przez dzieci.
Na podsumowanie tego dnia, Smyki wykonały pracę plastyczną. Zadaniem dzieci było ozdobienie motywem bajkowym kontury książki.
Poprzez obchód tego święta, uświadamiamy sobie jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa czytanie oraz jego bezpośredni kontakt z książką.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Magdalena RybickaWizyta w Przychodni Weterynaryjnej - 11. 07. 2013
(12-07-2013)
Korzystając z okazji, że realizujemy tydzień poświęcony zwierzętom, umówiliśmy naszego węża do Przychodni weterynaryjnej. Powodem naszej wizyty było to, iż w wyniku nieszczęśliwego wypadku odpadł mu język…
Gdy dotarliśmy na miejsce, w poczekalni przywitali nas rodzice Wojtusia – właściciele przychodni.
Pani Kasia powiedziała, że trzeba zważyć naszego węża, przy okazji Żabki i Biedroneczki też się zważyły smiley
Po wnikliwych badaniach m.in. otoskopem i laryngoskopem wspólnie z Panią weterynarz założyliśmy wężowi welfron i pobraliśmy krew, a następnie oglądaliśmy ją przez mikroskop. Zrobiliśmy także prześwietlenie oraz podaliśmy kroplówkę.
Okazało się, że nasz wąż cierpi na groźna chorobę ”językus zanikus”, a morfologia zakwalifikowała węża do operacji.
Podaliśmy zatem naszemu pacjentowi narkozę i przystąpiliśmy do operacji przyszycia języka.
Na szczęście operacja obyła się bez komplikacji, a wąż choć jeszcze osłabiony mógł wrócić do przedszkola smiley
Niewątpliwą atrakcją było podnoszenie dzieci na specjalnej wyciągarce, wejście do ciemni i wywołanie zdjęcia Rtg oraz stawianie prawdziwych pieczątek smiley
Za wszystkie atrakcje, zaangażowanie oraz poświęcony czas Smyki i Ciocie baaardzo dziękują smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Magdalena RybickaDzień Sportu - 27.06.2013
(12-07-2013)
  •  
  •  
W czwartek dnia 27 czerwca 2013r. nasza szkoła obchodziła Dzień Sportu. Uczniowie z AKADEMII PRYMUSA I AKADEMII SMYKA podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: Szkoła Podstawowa - klasy I-II oraz przedszkole. Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w następujących konkurencjach: Rzut woreczkiem do celu, uderzenie piłki nogą do bramki, rzut piłką do celu, skoki na skakance, rzut ringo na pachołek, różnego rodzaju slalomy, uderzenie piłki kijem od unihokeja do bramki, został rozegrany mecz w unihokeju. Wszyscy zawodnicy musieli brać udział w poszczególnych konkurencjach, a najlepsze wyniki gwarantowały zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
Impreza dla dzieciaków, odbyła się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi i sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie na boisku ORLIK przy ulicy Staszica 106 przy radosnych buziach dzieci z uśmiechem od ucha do ucha gdzie spędziły czas bardzo miło i wesoło.
Dzieci z naszej szkoły czekały z utęsknieniem na ten dzień, gdyż oprócz emocji sportowych, ten dzień zwiastował zbliżający się koniec roku i zbliżający się początek wakacji. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, zdobywając punkty. Natomiast członkami komisji sędziowskich byli nauczyciele. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych dyscyplinach sportowych i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji, a także kulturalnego kibicowania.
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Łukasz TrawińskiPiknik Rodzinny - 03.06.2013
(10-07-2013)
Z okazji minionego Dnia Matki i Dnia Dziecka w MOK- u w Chodakowie odbył się Piknik Rodzinny. Wszystkie dzieci z „Akademii Smyka” i „Akademii Prymusa” przygotowały dla swoich rodziców krótki pokaz swoich umiejętności wokalnych. Smyki i Prymusy śpiewały piosenki, recytowali wierszyki i wręczyli prezenty swoim mamusiom i tatusiom. Ci jednak nie pozostali im dłużni. Pod kierunkiem Pani Agnieszki Przygoda rodzice utworzyli „Tatr Rodziców”. Przez ostatnie kilka tygodni spotykali się na próbach, aby podziękować dzieciom za ich trud wkładany w każdy występ. Rodzice wzięli udział w przedstawienie pt. „Nie ma tego złego…”, które ukazywało różne znane dzieciom bajki, z tą różnicą, iż uciekły z nich wszystkie złe postacie. Trud się opłacił, albowiem dzieci były zachwycone występem swoich rodziców wcielonych w postacie, które na co dzień spotykają tylko w bajkach. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rodzicom biorącym udział w tym przedsięwzięciu. W naszej galerii możecie zobaczyź zdjęcia z tego wydarzenia oraz z prób „Teatru Rodziców”.
Więcej zdjęć
Dodane przez: Agnieszka Przygodateatr Płock - Calineczka - 18.06.2013
(20-06-2013)
Dnia 18.06.2013 roku Akademia Smyka wybrała się do Teatru Dramatycznego w Płocku. Celem naszej podróży był spektakl pt. „Calineczka” przedstawiający niezwykłą opowieść o bardzo małej dziewczynce, która urodziła się z kielicha zaczarowanego kwiatu. Z powodu swoich małych rozmiarów znajdowała się nieustannie w niebezpieczeństwie. Każdy kogo spotykała na swojej drodze próbował ją zmienić na swoje podobieństwo…Emocji było mnóstwo ponieważ udało nam się kupić miejsca znajdujące się tuż przed sceną. Wszyscy oglądali spektakl z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem. Przepiękne kolorowe kostiumy przyciągały naszą uwagę. Po powrocie wszyscy doszliśmy także do wniosku, że tak jak Calineczka zawsze warto być sobą i słuchać głosu naszego serca, choć inni ludzie nieustannie próbują nas zmienić. Wyjazd wywołał wielkie emocje i z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl. 
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Justyna WitanowskaZajęcia w terenie - Żabki - 13.06.2013
(20-06-2013)
Korzystając z pięknej pogody Żabki wraz z Ciociami wybrały się z lupami, lornetkami, kocami i piłką na zajęcia w terenie.
Dzieci z uwagą obserwowały przyrodę podczas spaceru i zauważyły m.in. ślimaka, mrówki, biedronkę i różne ptaki. Smyki-badacze w pełnym skupieniu oglądały każde napotkane zwierzątko za pomocą odpowiednich przyrządów.
Po emocjonujących obserwacjach zrobiliśmy sobie przerwę i odpoczęliśmy na kocyku. Bawiliśmy się piłka i zbieraliśmy kwiatki, z których Ciocia potem zrobiła wianek.
To było bardzo ciekawe doświadczenie. Na pewno w niedługim czasie znów wybierzemy się w podróż po najbliższej okolicy, by obserwować zmiany jakie zachodzą w przyrodzie smiley
 
Więcej zdjęć
Dodane przez: Magdalena RybickaPoprzednie   Następne
 
do góry

©2008 -